Hakkımızda


Turizm Merkezi olan Ülkemizde, Çok Hafif Hava Araçları (ÇHAA) ile yolcu taşıma ve ticari faaliyetler, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nezdinde Firmamızın yapmış olduğumuz müracaat ve çalışmaların da katkılarıyla artık yasal hale gelmiştir. 2014 yılından itibaren çalışmalara başlayan Şirketimiz uzun süren bir hazırlık ve denetim sonrasında “Çok Hafif Hava Araçları ile Ticari Havacılık Yönetmeliğinde (SHY 6A-ÇH) da belirtilen gereklilikleri yerine getirerek, 13 Ekim 2017 tarihinde SHGM tarafından ÇHHA ile Ticari Havacılık yapmaya yetkili kılınmış ve Ülkemizin ilk Ruhsatlı Firması olmuştur. İşletmeme Ruhsatımızın Numarası TR-ÇH-001 olup, Ayrıca şu an için Ülke’ nin tek yetkili firmasıdır. Yakın gelecekte Avrupa Ülkelerinde olduğu gibi Ülkemizde de bu Araçların yoğun kullanımı sonrasında Yetkili Firma sayısı da mutlaka artacaktır. Örnek vermek gerekirse 10 Milyon Nüfuslu ÇEKYA’ da 7900 adet tescilli ÇHHA bulunmaktadır.

 

PAM AIR olarak hali hazırda iki Gyrocopter ve tecrübeli Pilotlar ile hizmet vermekte olup, bir Pilot bir Yolcu ile uçuşlar yapmaktayız. Çok Hafif Hava Aracı sınıfında olan Gyrocopterler, uçuş limitleri ve kabiliyetleri oldukça yüksek ve son derece emniyetli Hava Araçlarıdır. Pamukkale yolu üzerinde bulunan Pistimiz ve Hangarımız Travertenlere 7 km uzaklıktadır. Acentalar aracılığı ile gelen Misafirlerimizi Pamukkale’ de bulundukları Otelden, Traverten Bölgesinden veya Pamukkale’de istedikleri yerden Aracımız ile Pistimize ulaşmalarını sağlayıp, 15 Dakikalık uçuşlarını yaptırıp ardından tekrar Traverten Bölgesine veya Otellerine bırakabiliriz. Uçuşlarımız, Pistimizden kalkış sonrası 3 dk içerisinde ulaştığımız Travertenlerin, Hierapolis’ in ve Antik Tiyatronun üzerinde 360 dönüş sonrası, 10 km Batıda bulunan Laodikeia’ yı net şekilde gören bir noktadan dönüş ile yine PAM AIR pistinde sonlanmaktadır. Dileyen Yolcularımıza uçuşlarına ait video kaydı ve fotoğraf çekimi hizmeti de vermekteyiz. Bütün Uçuşlarımız,  SHGM den almış olduğumuz “Uçuş izini” ve Çardak Hava Meydanı Yetkili Birimine her uçuş için sunduğumuz “Uçuş Planı” nın Onaylanmasının ardından gerçekleşmektedir. Bu Onay süreci 5 dakikalık bir işlem olup misafirlerimizi bekletme söz konusu değildir. Yolcu Sigortası bakımından Hava Yolu şirketlerinde olduğu gibi tüm yolcularımızın Sigorta işlemleri Şirketimiz tarafından yapılmakta olup zaten SHGM tarafından da denetlenmektedir. Uçuş Operasyonu olarak İki Gyrocopterimiz ile iki saat içerisinde 12 yolcuya Standart Uçuş (15 dk) hizmeti verebiliriz.

 

UÇUŞ GÜZERGAH VE SÜRE BİLGİLERİ;

 

UÇUŞ SÜRESİ UÇUŞ GÜZERGAHI
15 Dakika  Pamukkale, Traverten, Hierapolis, Antik Tiyatro
30 Dakika  Pamukkale, Traverten, Hierapolis, Antik Tiyatro, Laodikeia
60 Dakika Pamukkale istenilen bölge veya istenirse Afrodisias turu
120 Dakika  Pamukkale istenilen bölge veya istenirse Afrodisias turu & Salda Gölü Turu

 

Firmamız Pamukkale’den iniş pisti bulunan yakın merkezlere, Sahifiye merkezlere “HAVA TAKSİ” hizmeti de vermektedir. İzmir, Efes, Selçuk, Aydın, Bodrum, Dalaman, Akyaka, Antalya, Afyon, Uşak gibi merkezlerin tamamına yaklaşık olarak 1 saat 15 dakikada Hava Taksi hizmetimiz ile artık mümkün.

 

Gyrocopterler ile uçmak son derece emniyetli olduğu için çok farklı alanlarda ve çok farklı amaçlar için uçuşlar yapabiliriz, bu hizmetleri özetleyecek olursak;

 

  • Misafirlerimize Pamukkale’ den başka kendilerinin belirleyeceği istedikleri bölge üzerinde Uçma imkanı da sağlıyoruz. Mesela Dileyen misafirlerimiz ile 10 Bin Feet yüksekliğe çıkıp Honaz Dağı’ nın zirvesine, Karcı Dağının Akdağ’ ın zirvesine uçabiliriz, Salda Gölü veya Işıklı Gölü üzerinde uçabiliriz.
  • İki Gyrocopter ile aynı anda kalkıp, eşiniz, çocuğunuz, arkadaşınız ile birlikte “Kol Uçuşu” yapabiliriz.
  • Evlilik Teklifi yapmak isteyenler için Sürpriz Organizasyonlar yapabiliriz.
  • Havadan, arazisini, işletmesini, Evini, Köyünü, Memleketini görmek fotoğraflamak isteyenler için bu amaçlı uçuşlar yapabiliriz.
  • Denizli Turu yapabiliriz.
  • Travertenler üzerinde Gelin-Damat Kol Uçuşu yapabiliriz. Bu Esnada Her iki misafirimiz Havadan Telsizler marifetiyle birbiri ile iletişim kurabilir.
  • Sünnet Çocukları için Uçuşlar yapabiliriz.

 

Şirketimiz Çanakkale Assos da faaliyet gösteren Ati Havacılık Şirketi ile Haziran 2018 de ortak olarak Firma yapısını ve Filosunu güçlendirdi.

 

Pamukkale’ ye gelen Turistlere de Antik Merkezler Travertenler üzerinde uçuşlar yaptırarak Ülke Ekonomisi ve Turizmine de katkı sağlamaya çalışan PAM AIR HAVACILIK VE TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Pamukkale Yolu üzerinde bulunan Pistinden Uçuşlar yapmaktadır.